У Японії чат-бот Міраі Сібуя отримав прописку за місцем проживання

Увесь Інтернет облетіла новина про те, що робот Софія отримала громадянство Саудівської Аравії. На цьому людство не зупинилося: в Токіо чат-боту Міраі Сібуя надали прописку за місцем проживання. Ознайомитися з цим ШІ можна через месенджер Line.
Чат-бота ще називають «цифровим Піноккіо», бо його запрограмували під 7-річного хлопчика. Міраі спілкується з користувачами сервісу, надає інформацію про місто та дає можливість зворотного зв'язку городян з чиновниками. Приємний бонус при спілкуванні з чат-ботом – він може коментувати фото, які йому надсилають.
Після таких подій виникає питання: а чи потрібно надавати ШІ цивільні права? Це створює безліч проблем з етичної точки зору. Наприклад, у Саудівській Аравії після прецеденту з Софією, багато жінок обурилися і почали вимагати, щоб робот також носив хіджаб, не виходив у світ без свого чоловіка-опікуна, як це роблять вони.
У рамках дослідження етичної сторони цього питання, в Естонії була проведена серйозна робота. Результатом став «Закон Кратта» – низка тестів для визначення складності штучного інтелекту. Після того, як їх пройдуть ШІ-алгоритми, буде прийматися рішення про застосування людських цінностей стосовно роботів і відповідних заходів їх юридичного захисту.
Підписуйтесь на новини ChatBot Conference UA у Facebook та Twitter!