Чи відрізнимо ми голос чат-бота від людського? Як ШІ змінить наше життя

03 березня 2017
Чи відрізнимо ми голос чат-бота від людського? Як ШІ змінить наше життя

З розвитком штучного інтелекту чат-боти знатимуть нас краще за нас і взаємодіятимуть з нами дедалі сильніше. Про це йдеться у матеріалі DOSE.

Наведемо його головні моменти.

► Чат-боти замість додатків

Інтернет роздроблено на тисячі маленьких частинок – додатків. Для різних цілей ми тримаємо десяток-другий таких програм в телефоні. Та це починає дратувати. Мессенджер Riot покликаний об'єднати в собі безліч додатків, онлайн-інструментів і платформ.

Навесні 2016-го Facebook відкрив доступ до платформи з розробки чат-ботів, надавши компаніям можливість спілкуватися зі споживачами через Messenger. Активно розвивається в цьому напрямку Slack: бот забронює рейс або купить їжу.

Щойно бізнес перейде на чат-ботів, сервіси на кшталт Riot матимуть більший попит.

► ШІ знатиме про нас більше за нас

Спілкуючись з чат-ботом в месенджері на кшталт китайського WeChat, яким користується сьогодні десь мільярд осіб, ви залишаєте безліч деталей, завдяки яким штучний інтелект легко розуміє ваші потреби.

ШІ «вгадуватиме» ваші бажання точніше: він знатиме, що у вас закінчується шампунь, або що ви кимось захоплені.

Чи відрізнимо ми голос чат-бота від людського? Як ШІ змінить наше життя (1)

Втім, за словами Джоани Брайсон, експерта з питань етики, пов'язаних зі штучним інтелектом, обізнаність компаній про ваші смаки - це водночас добре та зле. Фактично це означає, що компанія в змозі вас контролювати.

► Чи відрізнятимемо ми чат за голосом

Наразі текстова форма переважає над голосовим контактом, коли йдеться про чат. Але коли чат-боти не лише розумітимуть голос, але й підтримуватимуть розмову, – чи відрізнятимемо ми голос робота від голосу реальної людини?

Чи відрізнимо ми голос чат-бота від людського? Як ШІ змінить наше життя (2)

Брайсон впевнена: ми зможемо визначати ознаки того, що спілкуємося зі штучним інтелектом. Вона наводить приклад фільму «Кінг Конг», коли глядачі спочатку кричали від страху під час показів – але потім звикли.

► Чат-боти позбавлять нас згубної звички

Штучний інтелект здатен звільнити нас від шкідливої звички – цілодобового зависання в соцмережах. Чат-боти, на відміну від програм, не ставитимуть за мету цілком поглинати нашу увагу; вони не породжуватимуть тонни зайвої інформації.

Співзасновниця організації Matrix, що розробляє месенджер Riot, впевнена: штучний інтелект звільнить людей з ехокамер, створених соцмедіа. У людей з'явиться більше часу на взаємодію в реальному світі.

Share:
Схожі новини
12 лютого 2018
В оновленні месенджера Telegram 4.8, серед іншого, тепер доступні декілька нових корисних функцій: можливість авторизації на сторонніх сайтах і стримінг...
09 лютого 2018
Громадська організація «Антикорупційний штаб» створила чат-бота «Держслужбовець Тарас», який є доступним у месенджерах Telegram і Facebook. Його основне завдання –...
05 лютого 2018
Українська асоціація туристичних агентств (УАТА) допоможе туроператорам з консультацією туристів, які знаходяться на відпочинку. Фахівці запровадили чат-бота, який може відповісти...

Пiдписатись на новини

будь в курсі новин конференції індустрії