Як компанії заробляють мільйони на чат-ботах

09 серпня 2017
Як компанії заробляють мільйони на чат-ботах

Порівняно нещодавно практично єдиним засобом спілкування з клієнтом був телефонний дзвінок. Тепер цю функцію готовий виконувати чат-бот, а не десятки операторів.

Всі ваші друзі вже спілкуються в месенджерах, а конкуренти – розсилають рекламу. Розпещений користувач смартфонів вже не встановлює додатки, а користується стандартним набором програм. Замість витрачати грошові та людські ресурси на створення нових продуктів, шукайте підхід до клієнтів через сервіси для миттєвого обміну повідомленнями. Наприклад, у Китаї бізнес буквально мігрував до популярного месенджера WeChat.

Єдине запитання, яке ви маєте собі поставити: «Хто спілкуватиметься з моїми клієнтами в месенджерах?» Ви можете найняти окремого фахівця, сформувати цілий відділ, або – що значно раціональніше – освоїти принципи роботи чат-бота.

Боти – це красива «упаковка» для автоматичного спілкування, тільки розумніша, бо, відповідаючи на запитання, бот використовує базу даних.

Трохи історії

На перший погляд, боти в месенджерах – це щось нове та незвідане. Насправді перша бот-програма ELIZA була експериментом професора Джозеаф Вайзенбаума з Інституту технологій в Массачусетсі ще в 1964 році. Штучний інтелект наслідував манеру спілкування професора-психотерапевта, ставив запитання та відповідав майже усвідомленими репліками.

Вперше чат-ботом в його сучасному вигляді скористалася група Radiohead для просування свого нового альбому в 2001 році, запустивши рекламу в месенджері AOL. Щоправда, його популярність впала за півроку, а аудиторія – з 400 тисяч осіб скотилася практично до нуля.

Повернулася технологія в 2013 році. Рушієм прогресу, як завжди, стала лінь. У співробітників однієї з компаній в Остіні було безліч варіантів, куди піти на обід. Але ж меню дізнаєшся лише тоді, коли зайдеш до закладу. Тоді один з її засновників винайшов рішення: перелік найближчих закусочних зі стравами у них надсилав бот на запит користувача.

Що сприяло популярності месенджерів у бізнес-галузі?

ChatBot Conference UK: Як компанії заробляють мільйони на чат-ботах - 1

Сьогодні чат-боти поширене явище. Звична всім реклама вже не приносить колишній дохід, тому маркетологи та інвестори переходять у месенджери.

Чому так? Смартфони «укомплектовані» від малого до великого, і це вже не розкіш. Facebook Messenger налічує 900 млн користувачів, Telegram – 20 тис., а Viber користуються 100 млн осіб.

Люди звикли замовляти таксі, квитки, обіди через смартфон. Більшість з нас не випускає його з рук. Тому реклама ефективніша там, де її побачать – у мобільному ґаджеті.

На думку інвестора додатку Operator, що поєднує покупців і продавців, Google знаходить лише результати, а обирати все одно слід самостійно. Бот виконує цю роботу за вас.

Майбутнє з месенджерами

Завдяки наведеній вище перевазі, незабаром Facebook Messenger має неабиякі шанси перевершити Google за кількістю пошукових запитів.

- Компанія Microsoft теж у тренді – вона має Skype Bot SDK.

- У Telegram наразі долають нативну рекламу та спам. Перевагою платформи є Payment API, через яку можливо сплачувати послуги бота.

- У молодіжному мессенджері Kik є цілий магазин спамерських пошукових роботів.

З огляду на все це, схоже, що невдовзі ми повністю перейдемо у месенджери. Від спам-ботів – до розумних автоматичних співрозмовників!

Share:
Схожі новини
12 лютого 2018
В оновленні месенджера Telegram 4.8, серед іншого, тепер доступні декілька нових корисних функцій: можливість авторизації на сторонніх сайтах і стримінг...
09 лютого 2018
Громадська організація «Антикорупційний штаб» створила чат-бота «Держслужбовець Тарас», який є доступним у месенджерах Telegram і Facebook. Його основне завдання –...
05 лютого 2018
Українська асоціація туристичних агентств (УАТА) допоможе туроператорам з консультацією туристів, які знаходяться на відпочинку. Фахівці запровадили чат-бота, який може відповісти...

Пiдписатись на новини

будь в курсі новин конференції індустрії