Експерт: «Чат-боти здатні замінити 80% розроблених додатків»

13 лютого 2017
Експерт: «Чат-боти здатні замінити 80% розроблених додатків»

На початку минулого року представники аналітичного агентства Business Insider оголосили, що месенджери готові перейти у фазу монетизації, оскільки за кількістю користувачів вони обійшли успішні соцмережі. Це стало початком нової епохи – епохи чат-ботів.

 

Нові форми комунікації

Сучасні користувачі втомилися від надмірної публічності, нескінченного потоку новин і постійної реклами. Саме тому спілкування дедалі більше перетікає з соцмереж у месенджери. Співзасновник сервісу Viber Ігор Магазинник вважає, що компанія Facebook придбала WhatsApp через страх втратити користувачів.

Месенджери тепер конкурують не лише з соцмережами, але й з мобільними додатками. Неабияку роль у цьому зіграв новий тренд – впровадження чат-ботів. Зокрема, сьогодні сім з одинадцяти месенджерів, аудиторія яких складає понад 100 мільйонів осіб, підтримують ботів.

 

Що являють собою чат-боти?

Чат-боти – це віртуальні співрозмовники, які розмовляють з користувачами зрозумілою для них мовою, надають корисну інформацію, виконують різноманітні доручения та ін.

Чат-ботів задіюють з метою:

  • бездоганного та швидкого виконання рутинних завдань, не залучаючи людей;
  • пошуку та агрегації новин, аналітики даних;
  • e-commerce – швидких і вдалих покупок в мережі;
  • спілкування з клієнтами на першому етапі (помічники, консультанти, відповіді на найпоширеніші запитання);
  • виконання доручень – пошуку авіаквитків, замовлення таксі, перекладу слів і багатьох інших завдань;
  • розваги користувачів і т.д.

Чимало експертів стверджують, що чат-боти є новим методом взаємодії з інтерфейсом. Водночас переваги ботів очевидні – вони не потребують завантаження та встановлення, вони не займають місця на гаджеті, не відволікають користувача нав'язливими повідомленнями та виконують безліч корисних дій. На фоні цього інтерес до звичайних додатків активно згасає.

Експерт: «Чат-боти здатні замінити 80% розроблених додатків» (1)

Представник AI-компанії Camomile Quotient Наталія Артем'єва розповіла, що сьогодні практично кожен новий бот висвітлюється в медіа так само, як кілька років тому висвітлювалися додатки для iPhone. На даний момент кількість додатків для Apple-гаджетів перевалила за 1,5 мільйони, і користувачі дізнаються лише про ті, в рекламну кампанію яких було вкладено значні кошти.

 

Історія появи ботів

Чат-боти – це не новий тренд. Першу подібну програму – Eliza – розробив ще у 1964 році професор MIT Джозеф Вайзенбаум. Пработ виступав в якості помічника психотерапевта - визначав у мові людини певні ключові фрази та ставив потрібні запитання.

На початку XXI століття існувало безліч ботів для ICQ. Їх задіювали в якості калькулятора, перекладача, вони надсилали гороскопи, новини, прогноз погоди, смішні історії та багато іншого.

 

Чат-боти сьогодні

На думку Данила Чепенка, розробника бота для служби таксі, чат-боти замінять функції 80% мобільних додатків. А представник Uber Кріс Мессіна заявив, що у 2016-му месенджери стали головною платформою для взаємодії бізнесменів з клієнтами. Тому не дивно, що зараз всі великі компанії запускають власних ботів, прагнучи лідерства на ринку. Позаяк, представники Facebook оголосили про запуск магазину чат-ботів.

Член керівництва Maxfield Capital Олександр Туркот прогнозує стрімкий розвиток месенджерів і ботів у найближчі кілька років. Повторюватиметься сценарій розвитку технологічного бізнесу – спочатку на ринку з'явиться багато гравців, серед яких лише кілька стануть лідерами. Наразі агресивну боротьбу за першість здійснюють Facebook і Microsoft. Однак існують спеціалізовані продукти, які мають шанс залучити ширшу аудиторію.

Природно, Схід не пасе задніх, та навіть випереджає Захід. Позаяк, користувачі вже активно використовують функції китайського чат-бота WeChat, японську програму Line та продукт розробників з Південної Кореї KakaoTalk. Зокрема, через WeChat сплачують за товари, комунальні послуги, транспортні витрати та навіть беруть кредити.

 

Розробка чат-ботів у Росії

Влітку 2015-го Telegram відкрив доступ до платформи зі створення віртуальних помічників-співрозмовників. І почалося. Чимало російських компаній одразу створили власних чат-ботів. Серед них «Яндекс», Сбербанк, Qiwi, «Пошта Росії» та ін.

Експерт: «Чат-боти здатні замінити 80% розроблених додатків» (2)

Функціональних конструкторів ботів запустили син голови Abbyy та розробники стартапу 200 Labs, які на даний момент розробляють месенджер зі смарт-ботами.

Крім того, влітку 2015-го представники «Яндекс» створили систему аналітики для ботів – Botan. Вона визначає найпопулярніші та найкорисніші можливості віртуальних помічників для користувачів і сегментує цільову аудиторію.

Вже восени того ж року компанія з Томська Interweb спробувала монетизувати ботів, розміщуючи рекламу в повідомленнях і стягуючи плату за клік. На сьогоднішній день платформа компанії повністю окупилася, а розробники мають намір створити інші месенджери.

Ще один цікавий аналітичний продукт на базі штучного інтелекту від російських розробників – Statsbot – відстежує показники трьох сервісів – Google Analytics, New Relic і Mixpanel. Зараз цього чат-бота використовують NASA, Vimeo та тисячі інших великих компаній у цілому світі.

 

Отже, чат-боти – це ефективний і функціональний засіб комунікації в цифровому світі. Тому сьогодні компанії повинні освоювати нові інструменти спілкування з клієнтами, щоб вижити на відміну від 80% мобільних додатків.

Share:
Схожі новини
12 лютого 2018
В оновленні месенджера Telegram 4.8, серед іншого, тепер доступні декілька нових корисних функцій: можливість авторизації на сторонніх сайтах і стримінг...
09 лютого 2018
Громадська організація «Антикорупційний штаб» створила чат-бота «Держслужбовець Тарас», який є доступним у месенджерах Telegram і Facebook. Його основне завдання –...
05 лютого 2018
Українська асоціація туристичних агентств (УАТА) допоможе туроператорам з консультацією туристів, які знаходяться на відпочинку. Фахівці запровадили чат-бота, який може відповісти...

Пiдписатись на новини

будь в курсі новин конференції індустрії