Андрій Хорсєв: «Серед безлічі ботів зовсім мало справді корисних»

26 липня 2017
Андрій Хорсєв: «Серед безлічі ботів зовсім мало справді корисних»

Зі зростанням популярності месенджерів з`явилася величезна кількість чат-ботів. Однак серед них вкрай мало справді якісних і корисних програм. На своїй сторінці у Facebook співзасновник 908 і Opendatabot Андрій Хорсєв докладно розповів про типи чат-ботів та які з них справді потрібні людям.

6 видів чат-ботів

1. Боти зі штучним інтелектом

Здавалося б, вони мали одразу пройти тест Тьюринга, замінити персонал служби підтримки, продавців тощо. За фактом ШI-боти не в змозі підтримати розмову навіть на вузькофахову тематику. Вони плутаються, некоректно відповідають або пишуть, що не розуміють запитання.

2. Кнопочні боти

Цих ботів створюють на основі заздалегідь прописаного сценарію, пропонуючи користувачеві обрати варіанти відповіді. Якщо сценарій прописаний якісно, створюється враження, ніби бот розумний. На жаль, якісних сценаріїв наразі дуже мало.

3. Боти для заповнення форм

Програми для автоматизації рутинної роботи як то заповнення всіляких форм, з одного боку, зручні, але по факту людям все одно потрібно відповісти на кілька запитань.

4. Боти-вітрини

Спершу Facebook Messenger був заточений під ботів-продавців. Однак коли Цукерберг зрозумів, що вони надто нав'язливі та нікому не цікаві, платформу переорієнтували під ботів для розваг. Спочатку розважити, потім продати – тепер месенджер працює за таким принципом.

5. Боти для відповідей на запитання

Фактично, це спроба перевинайти пошукову систему. Щоправда, незрозуміло, навіщо користувачу спілкуватися з ботом, а не шукати інформацію в Google.

6. Боти для оплати товарів

До платіжного бота слід прив`язувати карту, а за транзакцію доведеться доплачувати. Досить незручно та жодної анонімності.

Як зробити якісного бота

Хорсєв пише, що хороший бот надає користувачеві корисну інформацію, а систему оповіщень користувач налаштовує самостійно. Бот відповідає на конкретне запитання чи автоматично надсилає свіжі новини.

Два корисних сценарії для бота:

  1. Бот моніторить чергу на отримання товару чи послуги та надсилає сповіщення, коли з'являється вільне місце. Особливим попитом користуються боти, які шукають вікно в електронних чергах на отримання паспорту, придбання квитків, коли на них знімають бронь і т.д.
  2. Боти, що оповіщають людей і компанії про якісь події. Скажімо, Opendatabot оперативно повідомляє керівництву компанії, коли знаходить інформацію про зміну реєстраційних даних компанії, нарахування боргу з податків, накладення санкцій і т. д.

Серед корисних ботів:

  • railwaybot – відслідковує залізничні квитки;
  • igov_bot – шукає місце в черзі за біометричним паспортом;
  • боти для моніторингу посилок «Нової пошти».

 

Share:
Схожі новини
12 лютого 2018
В оновленні месенджера Telegram 4.8, серед іншого, тепер доступні декілька нових корисних функцій: можливість авторизації на сторонніх сайтах і стримінг...
09 лютого 2018
Громадська організація «Антикорупційний штаб» створила чат-бота «Держслужбовець Тарас», який є доступним у месенджерах Telegram і Facebook. Його основне завдання –...
05 лютого 2018
Українська асоціація туристичних агентств (УАТА) допоможе туроператорам з консультацією туристів, які знаходяться на відпочинку. Фахівці запровадили чат-бота, який може відповісти...

Пiдписатись на новини

будь в курсі новин конференції індустрії