7 бізнес-моделей для заробітку на чат-ботах

26 січня 2017
7 бізнес-моделей для заробітку на чат-ботах

Щойно Google, Microsoft, Facebook та інші гіганти IT-ринку почали вкладати кошти в розробку чат-ботів, інтерес до цих програм суттєво зріс. Однак багатьох цікавить одне: як заробляти на віртуальних співрозмовниках? Успішний бізнесмен з Канади Росс Сіммондс досліджував цю тему та представив сім вигідних бізнес-моделей монетизацїї ботів.

Модель 1: сервісні B2B-боти (BaaS)

B2B-боти контролюють процес виконання завдань, вирішують проблеми внутрішньої комунікації в компанії, сприяють виходу на новий рівень продуктивності та передбачають багато інших можливостей.

За словами Росса Сіммондса додатки-сервіси (SaaS) та мережеві сховища в минулому році принесли дохід понад $32 мільярдів. Корпоративні користувачі вже звикли до такої бізнес-моделі, тому впровадження BaaS-платформи не створить проблем.

Модель 2: боти для нативної та партнерської реклами

Сьогодні багато компаній платять медіаресурсам за розміщення та поширення контенту. З цим здатні впоратися боти. Скажімо, кулінарний помічник підказує господині, як готувати певну страву та радить заправити її соусом Sriracha з посиланням на статтю «Рецепти з соусом Sriracha, які здивують вашу сім'ю». Природно, статтю оплачує компанія-виробник соусу. За статистикою, така нативна реклама є значно ефективнішою за традиційні банери.

Модель 3: боти для партнерського маркетингу

Партнерський маркетинг – це блискуча стратегія заробітку для молодих компаній. Чат-бот істотно спрощує процес реклами продуктів сторонніх виробників. Зокрема, шопінг-бот Kip відповідає на запити користувачів, де краще придбати певний товар або замовити послугу. За кожен придбаний продукт розробники Kip отримують відсоток від компанії-виробника.

Модель 4: боти для здійснения опитувань за гроші

Вже сьогодні існують боти, які займаються опитуванням. Власники задіюють своїх чат-ботів у дослідженні смаків та уподобань певної цільової аудиторії. Приклад такої програми – DisOrDatBot.

Модель 5: боти для пошуку потенційних клієнтів

Лідогенерація – це популярна маркетингова тактика пошуку та залучення потенційних клієнтів. Раніше фахівці створювали для цього сторінки для продажу, тепер є можливість використати чат-ботів, які приділятимуть більше уваги корисному контенту, а не рекламі. Наприклад, будівельний бот підкаже, які шпалери краще вибрати, а потім передасть інформацію про клієнта компанії, що працює у відповідній галузі.

Процес монетизації таких ботів виглядає наступним чином:

  • розробники створюють певного бота для пошуку клієнтів;
  • бот спілкується з користувачами та збирає дані про них;
  • дані про клієнтів отримують компанії, що надають відповідні послуги;
  • розробники бота отримують відсоток від продажу продукту.

Модель 6: боти для рітейлу

Незабаром кожен великий інтернет-магазин матиме бота. Адже це зручно - користувач запитує, чи є на сайті певний товар, а чат-бот одразу надає лінки на потрібний продукт. До слова, здійснювати покупку можливо також у чаті. Швидко та зручно.

Модель 7: експертний бот

Люди, які потребують фахових порад, готові сплачувати за професійні консультації. Сучасні боти з алгоритмами штучного інтелекту схожі на експертні системи, що знаходять найоптимальніше рішення певної задачі. Це може бути бот, який відповідає на запитання психологічного характеру, чи бот-механік, який дозволить полагодити машину самостійно, чи бот-консультант з питань бізнесу. Віртуальні співрозмовники радитимуть не гірше за кваліфікованих фахівців.

Будь-яка бізнес-модель матиме успіх за наступних умов:

1. Ефективна та зручна взаємодія з користувачем.

2. Економія часу та коштів за умов залучення бота.

3. Позитивна зміна бізнесу та життя завдяки порадам бота.

Ринок чат-ботів щойно набирає обертів. Тому сьогодні дуже просто зайняти лідерські позиції та монетизувати корисних віртуальних співрозмовників.

Share:
Схожі новини
12 лютого 2018
В оновленні месенджера Telegram 4.8, серед іншого, тепер доступні декілька нових корисних функцій: можливість авторизації на сторонніх сайтах і стримінг...
09 лютого 2018
Громадська організація «Антикорупційний штаб» створила чат-бота «Держслужбовець Тарас», який є доступним у месенджерах Telegram і Facebook. Його основне завдання –...
05 лютого 2018
Українська асоціація туристичних агентств (УАТА) допоможе туроператорам з консультацією туристів, які знаходяться на відпочинку. Фахівці запровадили чат-бота, який може відповісти...

Пiдписатись на новини

будь в курсі новин конференції індустрії