5 причин розробити власного чат-бота

30 серпня 2017
5 причин розробити власного чат-бота

Штучний інтелект розвивається неймовірно стрімко, проте на ринку ще не з'явилося доступних та ефективних рішень для бізнесу. Чат-боти – інструмент примітивний, хоча його можна застосовувати з метою заощадження коштів і збільшення прибутку. У цій статті ми розповімо, яким чином віртуальний співрозмовник стане у нагоді підприємцю.

Для початку дамо визначення чат-боту.

Чат-бот – це оболонка програмного алгоритму, яка імітує процес звичайного спілкування з користувачем. Код зазвичай пишуть з нуля чи користуються спеціальними платформами з готовими рішеннями. Найпростіше запускати бота в месенджерах, наприклад у Facebook Messenger або Telegram.

Створити чат-бота досить просто. Однак перш ніж розпочинати, слід розуміти мету та завдання бота. Від цього залежатимуть його функціональні можливості, сценарій бесіди та ін. Найкраще робити максимально простого бота, який пропонує відповіді на найпоширеніші запитання. Він надсилає користувачеві варіанти подальших дій, що спрощує комунікацію.

Складніших ботів розробляють на базі AI-алгоритмів для розуміння природної мови користувача та можливості відповідати на ширше коло запитань. На жаль, наразі вони працюють не зовсім коректно.

5 переваг впровадження чат-бота у бізнес
 

1. Чат-бот не потребує вихідних і перерв

Програма здатна цілодобово забезпечувати клієнтську підтримку та не вимагати за це надбавки до зарплати. Боту в принципі не потрібно платити зарплату. До слова, він здатен спілкуватися не з одним, а одночасно з декількома клієнтами, не перевантажуючи сервер. що призводить до наступної переваги.

ChatBot Conference UA: 5 prichin rozrobiti vlasnogo chat-bota - 1

2. Бот підвищує лояльність клієнтів до бренду

Клієнтам більше не потрібно чекати, доки звільниться оператор, щоб отримати відповідь на своє запитання. Спілкуватися з ботом можливо в процесі роботи, не привертаючи увагу оточуючих до теми бесіди. Компанія не страждає від поганого настрою оператора, який відлякує клієнтів грубими фразами.

3. Для створення бота не потрібно спеціальних знань з програмування та багато грошей

Сучасні платформи надають достатньо можливостей для швидкого створення функціонального бота за умов мінімальних знань у програмуванні. А якщо найняти розробників, вони зроблять персоналізованого бота, заточеного під завдання компанії, час від часу його вдосконалюючи. Обслуговування сервісу обійдеться десь в $ 20 на місяць. Це невеликі гроші, враховуючи, що такий чат-бот замінить практично всіх операторів служби підтримки.

4. Бот – це сходинка до впровадження штучного інтелекту

Сьогодні чат-бот, завтра – просунутіша система на базі штучного інтелекту. Звісно, якщо вдосконалювати сервіс і робити його зручнішим для клієнтів і корисним для бізнесу. У будь-якому разі компанії, які впроваджують інновації в роботу, завжди на крок попереду конкурентів.

ChatBot Conference UA: 5 prichin rozrobiti vlasnogo chat-bota - 2

5. Впровадження чат-бота мотивує співробітників розвиватися

Футурологи стверджують, що роботи поступово відбиратимуть у людей робочі місця. Процес уже розпочався. Однак не варто ненавидіти через це технології. Потрібно розвиватися разом з ними. Впровадження чат-бота мотивуватиме співробітників техпідтримки забезпечувати якісніший сервіс, на що не спроможний бот, а також рухатися кар'єрними сходами вгору. Крім того, оператори чудово знають запити та потреби клієнтів. Тому саме вони мають продумувати логіку спілкування бота та покращувати його можливості. Адже це значно цікавіше, ніж відповідати на ті самі запитання по 8 годин на добу.

Share:
Схожі новини
12 лютого 2018
В оновленні месенджера Telegram 4.8, серед іншого, тепер доступні декілька нових корисних функцій: можливість авторизації на сторонніх сайтах і стримінг...
09 лютого 2018
Громадська організація «Антикорупційний штаб» створила чат-бота «Держслужбовець Тарас», який є доступним у месенджерах Telegram і Facebook. Його основне завдання –...
05 лютого 2018
Українська асоціація туристичних агентств (УАТА) допоможе туроператорам з консультацією туристів, які знаходяться на відпочинку. Фахівці запровадили чат-бота, який може відповісти...

Пiдписатись на новини

будь в курсі новин конференції індустрії